Dlaczego przygodę z soczewkami zacząć ze specjalistą?

Soczewki kontaktowe to ogólnodostępna metoda korekcji wzroku, której zakup nie jest uzależniony od posiadania recepty od okulisty. Warto jednak przed ich zakupem, nawet jeśli znamy parametry wady wzroku – udać się do specjalisty.

Poprawne i komfortowe noszenie soczewek kontaktowych wymaga dobrania ich pod względem odpowiednich parametrów, które m.in. mogą różnić się od tych okularowych. Aby cieszyć się wygodą noszenia soczewek, musimy również potrafić efektywnie je pielęgnować a także zakładać i zdejmować.

Aby robić to w sposób prawidłowy, warto udać się na początku do specjalisty (okulisty lub optometrysty), który wyłoży nam całą wiedzę dotyczącą szkieł kontaktowych i pomoże pierwszy raz założyć je na oczy.

Odpowiednie soczewki

Odpowiedni specjalista od naszych oczu, umożliwi również dobranie odpowiedniej marki oraz materiału noszonych soczewek kontaktowych. Wybór bowiem na rynku jest obecnie tak ogromny, że zanim samodzielnie uda nam się dopasować najlepsze soczewki, wydamy mnóstwo pieniędzy i stracimy zapał oraz nerwy.

Tymczasem w wielu gabinetach specjalistycznych, mamy możliwość za niewielkie pieniądze przebadać wzrok, nauczyć się aplikacji soczewek a także otrzymać soczewki testowe, które dopasowane są tak długo, aż nie będziemy w pełni z nich zadowoleni.

Zdarza się bowiem często, szczególnie w przypadku bardziej skomplikowanych wad wzroku takich jak astygmatyzm czy prezbiopia, że poszukiwanie idealnych soczewek może zająć więcej czasu. Każdy z nas jest indywidualnością, która potrzebuje specjalnego traktowania i tego samego oczekują nasze oczy.

Kupon na badanie i darmowe soczewki próbne

W Bezokularow.pl możesz kupić kupon na badanie wzroku i aplikację soczewek w super cenie, dzięki czemu niskim kosztem podejdziesz do soczewek kontaktowych w sposób profesjonalny i nie narazisz się na uprzedzenia względem tej metody korekcji. Co mogłoby Cię dotyczyć, gdybyś podjął się samoaplikacji.

Podejdźmy zatem do naszych oczu z troską!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *