Tani rower elektryczny – używany, czy jednak nowy?

Rowery elektryczne stają się ostatnio popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o jednoślady. Niestety, potrafią być one sporo droższe od tradycyjnych rowerów. Czy warto więc pomyśleć o używanym rowerze elektrycznym, czy jednak szukać taniego, ale nowego jednośladu tego typu?

Używane rowery elektryczne – wady i zalety

Wiele osób zainteresowanych takim zakupem podkreśla, że najważniejsza zaletą używanego roweru elektrycznego jest jego cena – na pewno sporo niższa od najtańszego roweru nowego. Tu jednak zalety mogą – choć oczywiście nie muszą w wielu przypadkach – się kończyć.

Kupując rower używany, trzeba zwrócić uwagę na o wiele więcej rzeczy, niż przy zakupie nowego. To już nie tylko jego wielkość, materiały i jakość wykonania oraz pojemność akumulatora, ale i jego zużycie. Trzeba się też upewnić co do zużycia wszystkich najważniejszych części oraz czy takowe są jeszcze produkowane, jeżeli któraś będzie wymagała na dzień dobry wymiany. Chodzi o to, żeby raptem nie zostać z niesprawnym rowerem, którego nie da się zreperować z powodu braku części zamiennych na rynku.

Dlaczego nowy rower elektryczny?

Szukając oszczędności, lepiej kupić najtańszy, ale nowy rower. Będzie wtedy wiadomo na pewno, że nie był on jeszcze eksploatowany, więc powinien przez jakiś czas posłużyć, zanim będzie wymagał naprawy, czy wręcz wymiany którejś z części. Użytkownik – zwłaszcza, jeśli będzie to jego pierwszy rower elektryczny – będzie też mógł zaobserwować, na jak długo dany model wystarcza przy konkretnym sposobie użytkowania, co może być istotne przy zakupie kolejnego roweru.

https://swiatrowerow.com.pl/rowery/kross-elektryczne